Skip to main content
|

קטלוג המלגות של אוניברסיטת בר-אילן

הקטלוג מרכז את שפע המלגות המוצעות לסטודנטים הלומדים בבר-אילן בכל התארים ומסייע באיתור מלגה מתאימה לכל אחד ואחת

Image
melagot

שנות הלימודים באוניברסיטה הן תקופה משמעותית ומרתקת הכרוכה לא פעם גם בקושי להתפרנס וללמוד בו-זמנית. בעבור סטודנטים רבים, הפתרון מצוי לעתים בדמות מלגות הניתנות על-פי קריטריונים שונים.

ברגע שנחשפים למגוון המלגות, ניתן למצוא לא מעט כאלו שיתאימו כמעט לכל אחד ואחת. כך למשל, ישנן מלגות הניתנות למצטיינים, לבעלי רקע צבאי קרבי, למי שמשתייכים למגזרים מסוימים, מלגות הניתנות בהתאם למצב סוציו-אקונומי, מלגות חונכות ומעורבות חברתית ועוד. כל אלו מספקות דרך יעילה וזמינה להקל על ענייני הפרנסה בעת הלימודים, הן בתואר הראשון והן בתארים מתקדמים. להלן מספר דוגמאות.
 

לחיפוש המלגה המתאימה לכם, היכנסו לקטלוג המלגות של אוניברסיטת בר-אילן 

מלגות הצטיינות

מבין המלגות הניתנות על פי קריטריון ההצטיינות, ניתן למנות את תוכנית אילנות למועמדים מצטיינים ללימודי תואר ראשון. משתתפי התוכנית מקבלים מלגה המכסה את שכר הלימוד למשך שלוש השנים של התואר הראשון, מלגת קיום, זכאות למגורים במעונות ועוד.

אפשרות נוספת מציעה מלגת עידוד למצטייני רקטור, המיועדת לבעלי ממוצע גבוה בבגרות ובפסיכומטרי - ללא קשר למצבם הכלכלי. מי שמעוניינים ללמוד במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן, ישמחו לגלות את תוכנית המצוינות צוקים. מעבר למלגה עצמה, היא נועדה לשמש מסגרת גג לטיפוח מצוינות אקדמית, הובלה ויזמות בקרב הסטודנטים לתואר ראשון.

מלגות חונכות ומעורבות חברתית

אחת המלגות הידועות בתחום החונכות היא פרויקט פר"ח, הכולל תקשורת וסיוע לימודי שמעניקים עשרות אלפי סטודנטים לתלמידים במסגרת א-פורמליות. עיקר פעילות החניכה מתמקד ביצירת קשר של סיוע לימודי ותמיכה של סטודנטים בילדים ובני נוער משכבות סוציו-אקונומיות מוחלשות לאורך שנת הלימודים.

לצד פר"ח, מומלץ לבחון גם את מלגת חונכות מדור אקדמיה וקהילה, המיועדת לסטודנטים משנה ב' ומעלה בעלי הישגים לימודיים גבוהים, שמעוניינים לחנוך סטודנטים בלימודיהם וללמדם שיעורי עזר.

מלגות לחיילים וחיילות משוחררים

גם חיילים וחיילות משוחררים זכאים למלגות שונות. מלגת אימפקט מיועדת למי ששירתו במערך הלוחם בצה"ל (לוחמים ותומכי לחימה), על בסיס מצב סוציו-אקונומי נמוך. המלגה מוענקת על ידי ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), במטרה להוקיר את שירותם המסור לביטחון המדינה.

תוכנית נוספת היא ממדים ללימודים, המיועדת לחיילים משוחררים מאוכלוסיות ייחודיות. היא מעניקה סיוע של שני-שלישים משכר הלימוד האוניברסיטאי לסטודנטים לתואר ראשון ושני.

ובעבור מי ששירתו בחיל הים, נועדה מלגת ים של השכלה. המלגות ניתנות ללוחמים ותומכי לחימה, משוחררי חיל הים. המלגה מחייבת השתתפות בפעילויות תרומה לקהילה ו/או לעמותה במשך הלימודים.

מלגות על-פי מוצא או מגזר

גופים שונים מעניקים מלגות בהתאם למוצא או מגזר. כך למשל, מלגת ארגון יוצאי מרכז אירופה, מחלק מלגות לסטודנטים במסגרת פעילות הארגון לטיפוח דור ההמשך, וכחלק משימור הערכים של רכישת השכלה ועידוד מצוינות. המלגה ניתנת לצאצאי עולים מגרמניה, אוסטריה וצ'כוסלובקיה בהתאם לקריטריונים שונים.

תוכנית מעניינת נוספת מגיעה בדמות מלגה לתואר שני מחקרי לסטודנטים מצטיינים מהאוכלוסייה החרדית. היא נועדה לעודד השתלבות של הסטודנטים הללו בהשכלה הגבוהה והגדלת מספרם באקדמיה. מלגות המועצה להשכלה גבוהה לדוקטורנטים מצטיינים יוצאי אתיופיה מיועדות לעודד סטודנטים אלה לפנות ללימודי תואר שלישי, לאפשר להם להקדיש את מרבית זמנם ללימודים, ובכך לקצר את משך לימודיהם עד לקבלת התואר.

מלגות נוספות כוללות מלגות לתלמידי תואר שני מחקרי ודוקטורנטים בני החברה הערבית. אלו נועדו ליצור תשתית להרחבת בני החברה הערבית בסגל האקדמי בארץ.

מלגות בהתאם למצב סוציו-אקונומי

מי שמגיעים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, עשויים להיות זכאים, בהתאם לקריטריונים שונים, למגוון מלגות.

אחת מהן היא הישגים להייטק, המיועדת לצעירים ולצעירות ללא נתוני קבלה מתאימים ללימודים אקדמיים בתחומי המדעים המדויקים וההנדסה, אשר מתקשים לעמוד בנטל הכלכלי של הלימודים.

תוכנית נוספת היא עתידים לתעשייה ולמגזר העסקי, שנועדה לעודד ולסייע לבני הפריפריה המצטיינים לרכוש השכלה אקדמית איכותית במוסדות להשכלה גבוהה לאחר שירותם הצבאי. הסטודנטים בתוכנית לומדים לתואר ראשון בהנדסה או מדעי המחשב, תוך ליווי אישי וסיוע אקדמי וכלכלי.

לחיפוש המלגה המתאימה לכם, היכנסו עכשיו לקטלוג המלגות של אוניברסיטת בר-אילן ובדקו זכאות למלגה מבוקשת>>>