Skip to main content
 

קמפוס חרדי

קמפוס חרדי


מידע כללי

בקמפוס החרדי באוניברסיטת בר-אילן נלמדות כמה תוכניות לימודים לתואר ראשון המיועדות למגזר החרדי. תוכניות לימודים אלה מעניקות לסטודנטים השכלה אקדמית בתחומים שיאפשרו להם לרכוש מקצועות נדרשים בשוק התעסוקה. הלימודים מתקיימים במתחם נפרד באוניברסיטה, בכיתות לימוד נפרדות לגברים ולנשים.

מכינה קדם אקדמית לגברים

המכינה הקדם אקדמית מיועדת לחסרי תעודת בגרות או לכאלה שאינם עומדים בתנאי הקבלה למחלקות השונות. המכינה מתקיימת בקמפוס החרדי מדי שנה. בוגרי המכינה משלימים את לימודי היסוד ברמה גבוהה ביותר ומתקבלים למגוון תוכניות בקמפוס הכללי.

תוכניות לתואר ראשון לנשים

תואר ראשון בפסיכולוגיה מורחב תואר דו חוגי בניהול מערכות חינוך ויעוץ חינוכי. מיועד לבעלות תעודת הוראה או גננות בכירות. לימודי מידע עם אפשרות להשלמת תואר ראשון. מיועד לבעלות תעודת הנדסאית תוכנה

מלגות

תלמידי ותלמידות הקמפוס החרדי יוכלו ליהנות ממגוון מלגות ייחודיות עם אפשרות להגיע ל-100% מימון בהתאם לקריטריונים של המלגות השונות. מכינה לגברים במסלול מדעי החברה.

מכינה

המכינה מקנה לסטודנטים כלים והרגלי למידה באווירה לימודית אישית ותומכת הלימודים מכינים את הסטודנטים לקראת השתלבות בעולם האקדמיה. סיום המכינה בהצלחה יוביל לקבלה ללימודי תואר במחלקות השונות, בכפוף לדרישות המחלקה.

תנאי קבלה למכינה

אישור על לימודים של 4 שנים בישיבה  מכיתה ט' עד כיתה י"ב (המוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה כחרדית) שירות אזרחי או צבאי או תעודת פטור משירות ראיון אישי. הלימודים מתקיימים 3 פעמים בשבוע בשעות אחה"צ.

מקצועות לימוד במכינה

טבלה

מקצוע

היקף שעות

מתמטיקה 3/4  יחידות לימוד

10-12 ש"ש

אנגלית 4 יחידות לימוד

8 ש"ש   

סטטיסטיקה

2  ש"ש

כתיבה אקדמית

(שווה ערך לאוריינות אקדמית)

2  ש"ש

סה"כ

22-24 ש"ש

מלגות

ניתן לקבל מלגות עד 100% משכר הלימוד בכפוף לקריטריונים של משרד החינוך ומשרד הביטחון. יוצאי שירות צבאי או אזרחי יוכלו לקבל מלגת קיום בכפוף לקריטריונים.

התוכנית החדשה למנהיגות וניהול מערכות חינוך וייעוץ חינוכי

ייעודה המרכזי של התוכנית הוא ליצור שדרת מנהיגות – ניהולית, ייחודית, צעירה ומובילת חזון ודרך למערכת החינוך בישראל. כמו כן, להעניק לסטודנטיות ידע בסיסי בתיאוריה ומחקר בחינוך, יכולת לפיתוח עצמי תמידי, במדעי ההתנהגות ובייעוץ החינוכי. הכל מתוך הבנת הצרכים של הלומדות.הלימודים למשך שנתיים, שלושה סמסטרים בשנה יום אחד בשבוע. יום לימודים ארוך, מבוקר עד ערב . שכ"ל אוניברסיטאי, בתוספת תשלום עבור לימודי אנגלית.

התוכנית שמה דגש על הובלה וטיפוח מנהיגות של נשות חינוך מהמעלה הראשונה, בהתאמה למסגרות הייחודיות בקמפוס החרדי. מטרתה של תוכנית זו לפתח ולטפח מנהיגות איכותית: יכולות ניהול ומנהיגות, הובלה והנעת תהליכים במערכות חינוך תוך הטמעת שינויים, ניהול וייעוץ למערכת החינוכית באופן שיינתן מענה  הוליסטי לצרכים השונים של הקהילה מתוך הבנת הארגון כמערכת. הסטודנטיות שלנו רוכשות ידע תיאורטי ויישומי המסייע להן לפתח יכולות של  מנהיגות מובילות ואיכותיות. התוכנית מכשירה למעשה את הכוחות העתידיים של מנהיגות במערכת הבית ספרית ברמות השונות: מנהלות, מנהיגות הביניים: רכזות - מקצוע ושכבות, וצוותים מובילים. 

מסלולי הלימוד

בתוכנית לימודים לתואר ראשון במסלול דו חוגי: מנהיגות וניהול מערכות חינוך וייעוץ חינוכי בבית הספר. התוכנית זהה לקורסים, לסילבוסים ולתכנים הנלמדים בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת בר-אילן.

התוכנית נלמדת בקמפוס החרדי הנפרד של אוניברסיטת בר-אילן מותאמת לצרכי הקהילה. הלימודים מרוכזים ליום אחד במהלך שנתיים. המאפשר שילוב עם עבודה, חיי משפחה, וסטודנטיות מוכשרות ברמה אקדמית אוניברסיטאית גבוהה במהלך שנתיים ללימודי תואר ראשון. הן זוכות ללווי אישי ולהעצמה קבוצתית בתחום המנהיגות והייעוץ החינוכי במסגרת של קורסים ופעילויות.  

סגל התוכנית

המרצים, הסגל האקדמי, הסגל המנהלי בתוכנית הם סגל איכותי, אנשי סגל אקדמי המלמדים גם בתוכניות המקבילות של בית הספר לחינוך, מסורים ובעלי מכוונות אישית. רמה אקדמית ללא פשרות אך עם מכוונות אישית. הסגל האקדמי והמנהלי מהווה מסגרת תומכת, מקצועית ונעימה בה ניתן מענה אישי וכולם ביחד מהווים בית חם עם אווירה מיטבית המאפשרת לכל סטודנטית להצליח ולשאוף גבוה.  

קהל יעד ותנאי קבלה

התוכנית פונה לנשים העובדות במערכת החינוך, מכירות אותה ומעוניינות להשתלב במערכת החינוך בתפקידים של ריכוז, ניהול הוראה וייעוץ. נשות חינוך הרואות את עצמן מתקדמות לתפקידי ניהול. לתוכנית מתקבלות נשים בעלות תעודת מורה מוסמכת בכירה+ גיליון ציונים של 3 שנים.

השתלבות בשוק התעסוקה

בוגרות התוכנית משתלבות בתפקידי חינוך מרכזיים ומשמעותיים בבית הספר כמו: חינוך וניהול כתה, ייעוץ בבית הספר, תפקידי ריכוז, הדרכה, סגנות בית ספר ועוד. קיימת שביעות רצון גבוהה מאיכותן האקדמית והכשרתן הייחודית. הן מסיימות עם ידע רב, וחשוב מכל רצון להצליח וכלים להתפתחות מקצועית מתמדת ולמידה עצמית.

בין הקורסים הנלמדים בתוכנית: אתגרים ניהוליים בהערכה בית ספרית, שילוב הילד בעל הצרכים המיוחדים, רגשות בארגונים, התפתחות חברתית רגשית שפתית בגיל הרך והיסודי, מבוא לפסיכולוגיה, תיאוריות במנהיגות וניהול בחינוך, חינוך לאוריינות כלכלית, הבנת הפרט בראייה ייעוצית חינוכית, סימולציות וניתוח אירועים, תפקיד המנהל בעיצוב המדיניות

התוכנית ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה מתקיימת במסלול אחד: מסלול מורחב פסיכולוגיה. התוכנית זהה לנלמד במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. התוכנית נלמדת בקמפוס החרדי הנפרד של אוניברסיטת בר-אילן ומותאמת לצרכי הקהילה החרדית. ההוראה מרוכזת ואינה פרוסה על כל ימי השבוע. מבנה זה מאפשר שילוב הלימודים עם עבודה וחיי משפחה.

מטרת התוכנית לאפשר לנשים מהמגזר החרדי להתקבל לתארים מתקדמים טיפוליים ומחקריים שיפתחו בפניהן את הדרך לעיסוק בתפקידי טיפול ובמחקר מוביל. הסטודנטיות שלנו רוכשות ידע תיאורטי ויישומי מן המעלה הראשונה, המסייע להן לפתח יכולות אקדמיות, טיפוליות ומחקריות. התוכנית מכשירה למעשה את העתודה של נשות הטיפול והמחקר הפסיכולוגי במגזר החרדי. 

מסלולי הלימוד

התוכנית חושפת את הסטודנטיות לידע המחקרי המתקדם ביותר בתחומי הפסיכולוגיה השונים. התוכנית בנויה בשכבות, וכוללת  קורסים המספקים ידע יסודי מורחב בפסיכולוגיה, טעימה מקורסים רלוונטיים מעולם הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה, וקורסים מתקדמים בפסיכולוגיה המתמקדים בעולם תוכן ייחודי כגון: טראומה, התמודדות עם אבל ואובדן, אוטיזם, זהות תעסוקתית, תפקודים מוחיים, ניהול קונפליקטים ועוד. במקביל, התוכנית כוללת קורסים ייחודיים המתמקדים בפיתוח מיומנויות מחקר ומיומנויות בינאישיות. גולת הכותרת של התוכנית היא קורס ההתנסות בשדה בשנה ג', במהלכו הסטודנטיות מתפקדות כחונכות טיפוליות במרכזי שיקום, טיפול וחינוך ברחבי הארץ. קורס זה מהווה הזדמנות ללמידה אישית חווייתית, חקירה פנימית וקבלת הדרכה קלינית קבוצתית.

סגל התוכנית

כל אנשי הסגל האקדמי בתוכנית הם בעלי תואר ד"ר או פסיכולוג מומחה.  חלק מהם מלמדים גם בתוכניות המקבילות של המחלקות לפסיכולוגיה וסוציולוגיה בבר-אילן. הרמה האקדמית היא ללא פשרות אך עם מכוונות אישית. הסגל מהווה מסגרת תומכת, מקצועית ונעימה בה ניתן מענה אישי לכל סטודנטית. המטרה של כל אנשי הסגל היא שלסטודנטיות תהיה חווית למידה מרחיבת אופקים, יחד עם מיצוי הפוטנציאל והגעה להישגים הגבוהים ביותר.

קהל יעד ותנאי קבלה

התוכנית פונה למועמדות בעלות בגרות מלאה הכוללת ארבע יחידות לפחות במתמטיקה ואנגלית בציונים גבוהים. יכולות להגיש מועמדות גם בעלות תואר קודם ממוסד אקדמי מוכר, בעלות ציונים גבוהים במבחני סאלד, ובעלות תעודת מורה מוסמכת בכירה.

השתלבות בשוק התעסוקה

הבוגרות ממשיכות לתארים מתקדמים במגוון רחב של תחומים. חלקן בתחום הטיפולי והארגוני כגון פסיכולוגיה קלינית, שיקומית, חינוכית, ארגונית ועבודה סוציאלית, וחלקן בתחום המחקרי כגון פסיכולוגיה מחקרית ומדעי המוח. הקבלה לתארים המתקדמים הללו קשה מאוד, אך אחוזי ההצלחה בתוכנית גבוהים וקיימת שביעות רצון גבוהה מאיכותן האקדמית והכשרתן הייחודית של הסטודנטיות שלנו. הן מסיימות עם ידע רב, וחשוב מכל עם רצון להצליח וכלים להתפתחות מקצועית מתמדת ולמידה עצמית.

בין הקורסים הנלמדים בתוכנית: מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לאנתרופולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, מבוא לתורת האישיות, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה אבנורמלית, התנסות קלינית בשדה הטיפולי, התמודדות עם אבל ואובדן, מוח ויצירתיות, החברה הישראלית, טראומה וזהות, התמכרויות, מוח ואמפטיה, סוגיות בחקר התרבות.

לפרטים נוספים פנו אלינו לייעוץ חינם!

לימודים לחרדים