Skip to main content

תהליך הרשמה לתואר ראשון

החלטתם להרשם לתואר ראשון? בדף זה תוכלו למצוא הסבר על תהליך ההרשמה והקבלה, ומידע נוסף שיאפשר לכם להתחיל את לימודי התואר הראשון שלכם באוניברסיטת בר-אילן

מתי מגישים מועמדות ללימודים לשנת הלימודים תשפ"ג

ההרשמה ללימודים תחל ביום ראשון י"ד שבט תשפ"ב, 16/01/2022, ותסתיים ביום שלישי א' סיון תשפ"ב, 31/05/2022

מועדי ההרשמה תקפים לכל תוכניות הלימוד למעט תוכניות שהההרשמה אליהם נסגרת מוקדם יותר בשל תפוסה מלאה.
מתאריך סיום ההרשמה, במרבית המחלקות, תמשך ההרשמה על בסיס מקום פנוי.
ניתן להתעדכן במצב ההרשמה באמצעות מחשבון סיכויי קבלה.

היכרות ראשונית

במידע לנרשמים לתואר ראשון באוניברסיטת בר-אילן לשנת הלימודים הבאה תמצאו כל מה שאתם צריכים לדעת על לימודים באוניברסיטת בר-אילן. אין צורך לקרוא את כל המידעון: התמקדו במידע הכללי ובתחומי הלימוד שמעניינים אתכם; הכירו את הפקולטות, את המחלקות ואת תוכניות הלימוד לתואר ראשון.

הערכת סיכויי קבלה

בדקו את סיכויי הקבלה שלכם לאוניברסיטת בר-אילן באמצעות המחשבון. על בסיס הציונים שתזינו, המערכת תציג בפניכם את תוכניות הלימודים שאליהן תוכלו להתקבל. שימו לב - התשובה שתוצג אינה סופית, אלא משמשת כהערכה בלבד, כיוון שהיא אינה כוללת מרכיבים כמו הציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי, בחינות כניסה למחלקות מסוימות וכדומה.

אם נראה שאינכם עומדים בתנאי הקבלה בשל ציוני בגרות לא מספקים, תוכלו להירשם למכינה הקדם-אקדמית הכוללת השלמת בגרויותשיפור בגרויות, מכינה במתמטיקהמכינה בפיזיקהמכינה להנדסה ועוד. אם אתם בני 30 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד אך ללא תעודת בגרות, תוכלו ללמוד לתואר ראשון בחלק מהפקולטות במסגרת תוכנית 30+, הכוללת מכינה ייעודית.

הרשמה

זה הזמן להירשם ולהגיש מועמדות ללימודים באוניברסיטת בר-אילן. מיד לאחר ההרשמה, תקבלו הודעה על קליטת הבקשה. בתוך כשבוע מקבלת ההודעה, תוכלו לברר את סטטוס הבקשה במערכת אינ-בר.

מסמכים נדרשים לרישום

במעמד מילוי טופס ההרשמה המקוון, על המועמד לצרף את המסמכים הבאים:

 

1. תעודת בגרות או ציוני בגרות רק לזכאים לבגרות מלפני שנתון 1990 וזכאי בגרות אקסטרנית (לזכאים לאחר שנתון זה, הציונים יתקבלו ישירות ממשרד החינוך). מועמדים ששיפרו ציוני בגרות נדרשים להציג ספח רשמי ממשרד החינוך על סה"כ היחידות שנבחנו והציון הסופי. על סמך הספח הנ"ל נבקש ממשרד החינוך להעביר אלינו באופן ממוחשב את הציונים.

 

2. תעודות ממוסדות לימוד גבוהים בהם למדתם. מועמד בעל השכלה ממוסד אקדמי אחר בארץ, יצרף גיליון ציונים ואישור זכאות לתואר רשמיים ומקוריים.

 

3. צילום העמוד בתעודת הזהות/דרכון הכולל את השם ומספר הזיהוי.

 

4. מועמדים ממוסדות תורניים, בוגרי ישיבות הסדר/גבוהות/מדרשות/מכינות קדם צבאיות - יש להציג אישור רשמי ומקורי על שנות הלימודים הכולל פירוט תקופת הלימודים (יום/חודש/שנה) ומספר שעות לימוד בשבוע.

 

5. אישור קבלה לבית הספר לרנטגן - רק למועמדים המגישים מועמדות לתכנית לימודים משולב מדעי החברה במגמת מדעי החברה ומדעי החיים לתלמידי רנטגנאות ודימות - חד חוגי.

 

מועמדים שיציגו תעודת בגרות או אישורים על לימודים אקדמיים מצולמים שאינם מאושרים, במידה ויתקבלו, מעמדם יהיה 'שלא מן המנין'. לצורך שינוי המעמד ל-'מן המנין' יש להציג את המסמך המקורי עד פתיחת שנת הלימודים בהתאם למפורט להלן.

המבקשים לאשר מסמכים באוניברסיטה יביאו את המסמך המקורי ואת צילום המסמך. הצילום יאושר והמסמך המקורי יוחזר לבעליו במקום. 

לא יתקבל אישור נוטריוני על תעודות ומסמכים אחרים כזהה למקור.

ניתן לאשר צילום כזהה למקור: במדור לקבלת תלמידים בבניין המגדל (307) בקומת קרקע וגם במדור שירות וגיוס בבניין 606. 

מסמכים שנשלחו, לא יוחזרו. 

קבלה ללימודים

קליטת ההרשמה ללימודים אינה הודעה על קבלה ללימודים. הודעה על הקבלה ללימודים תקבלו באמצעות המייל. התקבלתם? ברכות. קראו את ההנחיות הכלליות וההנחיות המחלקתיות לרישום למסלול הלימודים שבו בחרתם. אתם עדיין יכולים לבחור בין תוכניות הלימודים שהתקבלתם אליהם או לשנות את תוכנית הלימודים באמצעות האינ-בר (פניות מנהליות>הגשת בקשה>הרשמה וקבלה). 

הרכבת מערכת שעות

הלימודים לתואר מוצעים במספר סוגי מסלולים שכדאי להכיר. עיינו במסלולים שמעניינים אתכם. ניתן להסתייע בקטלוג הקורסים המאפשר לחפש קורסים לפי חתכים שונים וכן לקרוא את תיאור הקורס. כעת תוכלו להרכיב מערכת שעות.

תשלום והשלמת התהליך

התשלום הראשון, המקדמה, הוא השלב שבו מסתיים תהליך הרישום ובו אתם הופכים ממועמדים לסטודנטים רשומים. מועד התשלום יופיע במכתב שתקבלו מהאוניברסיטה ובו תתבשרו על קבלתכם ללימודים. כאן תוכלו להתעדכן בשכר הלימוד, ולבדוק את זכאותכם לקבלת מלגות והלוואות.

יש לכם עוד שאלות?

פנו למרכז השירות והגיוס, כתבו לנו באמצעות צ'ט בפייסבוק או בווטסאפ. שם תקבלו מענה אנושי או הפניה לגורם הרלוונטי.