Skip to main content

תהליך הרשמה לתואר ראשון

החלטתם להירשם לתואר ראשון? בדף זה תוכלו למצוא הסבר על תהליך ההרשמה והקבלה, ומידע נוסף שיאפשר לכם להתחיל את לימודי התואר הראשון שלכם באוניברסיטת בר-אילן

מתי מגישים מועמדות ללימודים לשנת הלימודים תשפ"ה

ההרשמה ללימודים תפתח ביום ראשון, 11.2.24,  ב' באדר א' תשפ"ד

ניתן להתעדכן במצב ההרשמה באמצעות מחשבון סיכויי קבלה.

תוכניות הלימוד לתואר ראשון

הכירו את תוכניות הלימוד לתואר ראשון.

הערכת סיכויי קבלה

בדקו את סיכויי הקבלה שלכם לאוניברסיטת בר-אילן. על בסיס הנתונים שתזינו, המערכת תציג בפניכם את תוכניות הלימודים שאליהן תוכלו להתקבל. התשובה שתוצג אינה סופית, אלא משמשת כהערכה בלבד, כיוון שהיא אינה כוללת מרכיבים כמו הציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי, בחינות כניסה למחלקות מסוימות וכדומה.

אם נראה שאינכם עומדים בתנאי הקבלה בשל ציוני בגרות לא מספקים, תוכלו להירשם למכינה הקדם-אקדמית הכוללת מכינות ייעודיות, מכינה במתמטיקהמכינה בפיזיקהמכינה להנדסה ועוד. אם אתם בני 30 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד אך ללא תעודת בגרות, תוכלו ללמוד במסגרת תוכנית 30+. כמו כן ניתן להתקבל לתוכניות מסוימות ללא מבחן פסיכומטרי

הרשמה

זה הזמן להירשם ולהגיש מועמדות ללימודים באוניברסיטת בר-אילן. מיד לאחר ההרשמה, תקבלו הודעה על קליטת הבקשה. בתוך כשבוע מקבלת ההודעה, תוכלו לברר את סטטוס הבקשה במערכת אינ-בר.

הטיפול בהרשמה וקבלה של בעלי תעודות מחו"ל (בגרות שאינה ישראלית) נעשה במדור עולים בלשכת דיקן הסטודנטיםלמידע על דרישות קבלה לבעלי תעודות מחו"ל (בגרות שאינה ישראלית) |  Admission Requirements for those with Foreign Diplomas

מסמכים נדרשים לרישום

במעמד מילוי טופס ההרשמה המקוון, על המועמד לצרף את המסמכים הבאים:

 

 1. תעודת בגרות או ציוני בגרות רק לזכאים לבגרות מלפני שנתון 1990 וזכאי בגרות אקסטרנית (לזכאים לאחר שנתון זה, הציונים יתקבלו ישירות ממשרד החינוך). מועמדים ששיפרו ציוני בגרות נדרשים להציג ספח רשמי ממשרד החינוך על סה"כ היחידות שנבחנו והציון הסופי. על סמך הספח הנ"ל נבקש ממשרד החינוך להעביר אלינו באופן ממוחשב את הציונים.
   
 2. תעודות ממוסדות לימוד גבוהים בהם למדתם. מועמד בעל השכלה ממוסד אקדמי אחר בארץ, יצרף גיליון ציונים ואישור זכאות לתואר רשמיים ומקוריים.
   
 3. צילום העמוד בתעודת הזהות/דרכון הכולל את השם ומספר הזיהוי.
   
 4. מועמדים ממוסדות תורניים, בוגרי ישיבות הסדר/גבוהות/מדרשות/מכינות קדם צבאיות - יש להציג אישור רשמי ומקורי על שנות הלימודים הכולל פירוט תקופת הלימודים (יום/חודש/שנה) ומספר שעות לימוד בשבוע.


מועמדים שיציגו תעודת בגרות או אישורים על לימודים אקדמיים מצולמים שאינם מאושרים, במידה ויתקבלו, מעמדם יהיה 'שלא מן המנין'. לצורך שינוי המעמד ל-'מן המנין' יש להציג את המסמך המקורי עד פתיחת שנת הלימודים בהתאם למפורט להלן.

המבקשים לאשר מסמכים באוניברסיטה יביאו את המסמך המקורי ואת צילום המסמך. הצילום יאושר והמסמך המקורי יוחזר לבעליו במקום. 

לא יתקבל אישור נוטריוני על תעודות ומסמכים אחרים כזהה למקור.

ניתן לאשר צילום כזהה למקור: 
במדור לקבלת תלמידים בבניין המגדל (307) בקומת קרקע
במדור שירות וגיוס בבניין 606. 

מסמכים שנשלחו, לא יוחזרו. 

קבלה ללימודים

קליטת ההרשמה ללימודים אינה הודעה על קבלה ללימודים. הודעה על הקבלה ללימודים תקבלו באמצעות המייל. התקבלתם? ברכות. קראו את ההנחיות הכלליות וההנחיות המחלקתיות לרישום למסלול הלימודים שבו בחרתם. אתם עדיין יכולים לבחור בין תוכניות הלימודים שהתקבלתם אליהם או לשנות את תוכנית הלימודים באמצעות האינ-בר (בקשות ואישורים>הגשת בקשה>הרשמה וקבלה). 

בקשות להכרה בלימודים קודמים מטופלות ע"י מדור הסטטוס.

דחיית לימודים בשנה

מועמדים חדשים שהתקבלו לשנה"ל הבאה לתואר ראשון או ללימודי תעודה ומסיבה כלשהי אינם יכולים לממש את קבלתם, יפנו באמצעות טופס פנייה אל המדור לקבלת תלמידים בבקשה לדחיית מימוש קבלתם בשנה אחת.

 

בקשה כזו אם תוגש תידון לאור:

 1. הערכתנו את סיכויי קבלתו בנתונים אלה בשנה הבאה.
 2. הנימוקים לבקשה.

הערות נוספות:

 • בקשה לדחיית תחילת הלימודים יש להגיש עד ליום פתיחת שנה"ל באותה עונת הרשמה בה הגיש מועמדותו. בקשה שתוגש מאוחר יותר לא תטופל.
 • מועמד שתאושר לו דחיית לימודים לשנה אחת כנ"ל לא יצטרך לחזור ולהירשם לשנה"ל הבאה ובתנאי שלא ישנה את תוכניות הלימוד אליהם התקבל.
 • בקשה לשינוי תכניות אליהם התקבל תחייב בהרשמה מחדש, הכוללת תשלום דמי פניה מלאים.
 • המבקש דחיית תחילת לימודים לאחר עריכת מערכת (רישום קורסים) לשנה"ל הבאה, יוכל לבקש זאת רק בתכנית שבה ערך מערכת.
 • לא ניתן לאשר דחיית התחלת לימודים למתקבלים למסלולי הפקולטה למשפטים.
 • הטיפול בבקשה הנ"ל לשנה הנוכחית יעשה עפ"י כללי ביטול הלימודים שבסעיפים הקודמים.

 

הרכבת מערכת שעות

הלימודים לתואר מוצעים במספר סוגי מסלולים שכדאי להכיר. עיינו במסלולים שמעניינים אתכם. ניתן להסתייע בקטלוג הקורסים המאפשר לחפש קורסים לפי חתכים שונים וכן לקרוא את תיאור הקורס. כעת תוכלו להרכיב מערכת שעות.

תשלום והשלמת התהליך

התשלום הראשון, המקדמה, הוא השלב שבו מסתיים תהליך הרישום ובו אתם הופכים ממועמדים לסטודנטים רשומים. מועד התשלום יופיע במכתב שתקבלו מהאוניברסיטה ובו תתבשרו על קבלתכם ללימודים. כאן תוכלו להתעדכן בשכר הלימוד, ולבדוק את זכאותכם לקבלת מלגות והלוואות.

יש לכם עוד שאלות?

פנו למרכז השירות והגיוס, כתבו לנו באמצעות צ'ט בפייסבוק או בווטסאפ. שם תקבלו מענה אנושי או הפניה לגורם הרלוונטי.