Skip to main content

תהליך הרשמה לתואר ראשון

ברוכים הבאים לדף המידע לתואר ראשון. כאן תוכלו למצוא הסבר על תהליך ההרשמה והקבלה, ומידע נוסף שיאפשר לכם להתחיל את לימודי התואר הראשון שלכם באוניברסיטת בר-אילן

מועד הגשת מועמדות לאוניברסיטה - תשפ"ג

ההרשמה מתחילה ביום ראשון י"ד שבט תשפ"ב 16/01/2022
ההרשמה מסתיימת ביום שלישי א' סיון תשפ"ב 31/05/2022

למעט תכניות לימוד שהההרשמה אליהם תיסגר מוקדם יותר בשל תפוסה מלאה.
מתאריך סיום ההרשמה, במרבית המחלקות תמשך ההרשמה על בסיס מקום פנוי.
יש להתעדכן במצב ההרשמה באמצעות מחשבון סיכויי קבלה.

היכרות ראשונית

מומלץ לעיין במידע לנרשמים לתואר ראשון באוניברסיטת בר-אילן לשנת הלימודים הבאה. שם תמצאו כל מה שאתם צריכים לדעת על לימודים באוניברסיטת בר-אילן. אין צורך לקרוא את כל המידעון: התמקדו במידע הכללי ובתחומי הלימוד שמעניינים אתכם; הכירו את הפקולטות, את המחלקות ואת תוכניות הלימוד לתואר ראשון.

הערכת סיכויי קבלה

בדקו את סיכויי הקבלה שלכם לאוניברסיטת בר-אילן באמצעות המחשבון. על בסיס הציונים שתזינו, המערכת תציג בפניכם את תוכניות הלימודים שאליהן תוכלו להתקבל. שימו לב - התשובה שתוצג אינה סופית, אלא משמשת כהערכה בלבד, כיוון שהיא אינה כוללת מרכיבים כמו הציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי, בחינות כניסה למחלקות מסוימות וכדומה.

אם נראה שאינכם עומדים בתנאי הקבלה בשל ציוני בגרות לא מספקים, תוכלו להירשם למכינה הקדם-אקדמית הכוללת השלמת בגרויותשיפור בגרויות, מכינה במתמטיקהמכינה בפיזיקהמכינה להנדסה ועוד. אם אתם בני 30 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד אך ללא תעודת בגרות, תוכלו ללמוד לתואר ראשון בחלק מהפקולטות במסגרת תוכנית 30+, הכוללת מכינה ייעודית.

הרשמה

זה הזמן להירשם ולהגיש מועמדות ללימודים באוניברסיטת בר-אילן. מיד לאחר ההרשמה, תקבלו הודעה על קליטת הבקשה. בתוך כשבוע מקבלת ההודעה, תוכלו לברר את סטטוס הבקשה במערכת אינ-בר.

מסמכים נדרשים לרישום

במעמד מילוי טופס ההרשמה המקוון, על המועמד לצרף את המסמכים הבאים:

1. תעודת בגרות או ציוני בגרות רק לזכאים לבגרות מלפני שנתון 1990 וזכאי בגרות אקסטרנית (לזכאים לאחר שנתון זה, הציונים יתקבלו ישירות ממשרד החינוך).מועמדים אשר שיפרו ציוני בגרות נדרשים להציג ספח רשמי ממשרד החינוך על סה"כ היחידות שנבחנו והציון הסופי. על סמך הספח הנ"ל נבקש ממשרד החינוך להעביר אלינו באופן ממוחשב את הציונים.

2. תעודות ממוסדות לימוד גבוהים בהם למד.

       מועמד בעל השכלה ממוסד אקדמי אחר בארץ, יצרף גיליון ציונים ואישור זכאות לתואר רשמיים ומקוריים.

3.   צילום העמוד בתעודת הזהות/דרכון הכולל את השם ומספר הזיהוי.

4.   מועמדים ממוסדות תורניים בוגרי ישיבות הסדר/גבוהות/מדרשות/מכינות קדם צבאיות.

      יש להציג אישור רשמי ומקורי על שנות הלימודים הכולל פירוט תקופת הלימודים  (יום/חודש/שנה) ומס' שעות לימוד בשבוע.

5. אישור קבלה לביה"ס לרנטגן

רק למועמדים המגישים מועמדות לתכנית לימודים משולב מדעי החברה במגמת מדעי החברה ומדעי החיים לתלמידי רנטגנאות ודימות - חד חוגי.

מועמדים שיציגו תעודת בגרות או אישורים על לימודים אקדמיים מצולמים שאינם מאושרים, במידה ויתקבלו, מעמדם יהיה 'שלא מן המנין'. לצורך שינוי המעמד ל-'מן המנין' יש להציג את המסמך המקורי עד פתיחת שנת הלימודים בהתאם למפורט להלן.

המבקש לאשר מסמכים באוניברסיטה יביא את המסמך המקורי ואת צילום המסמך. הצילום יאושר

והמסמך המקורי יוחזר לבעליו במקום.

לא יתקבל אישור נוטריוני על תעודות ומסמכים אחרים כזהה למקור.

ניתן לאשר צילום כזהה למקור:

■      במדור לקבלת תלמידים בנין המגדל 307, קומת קרקע.

■      במדור שירות וגיוס מורשת ישראל 502/19 ליד בניין שטרן 605.         

 

המסמכים אשר ישלחו לא יוחזרו.

קבלה ללימודים

שימו לב: קליטת ההרשמה ללימודים אינה הודעה על קבלה ללימודים. הודעה על הקבלה ללימודים תקבלו באמצעות המייל. התקבלתם? ברכות. קראו את ההנחיות הכלליות וההנחיות המחלקתיות לרישום למסלול הלימודים שבו בחרתם. אתם עדיין יכולים לבחור בין תוכניות הלימודים שהתקבלתם אליהם או לשנות את תוכנית הלימודים באמצעות האינ-בר (פניות מנהליות>הגשת בקשה>הרשמה וקבלה). 

הרכבת מערכת שעות

הלימודים לתואר מוצעים במספר סוגי מסלולים שכדאי להכיר. עיינו במסלולים שמעניינים אתכם. ניתן להסתייע בקטלוג הקורסים המאפשר לחפש קורסים לפי חתכים שונים וכן לקרוא את תיאור הקורס. כעת תוכלו להרכיב מערכת שעות.

תשלום והשלמת התהליך

התשלום הראשון, המקדמה, הוא השלב שבו מסתיים תהליך הרישום ובו אתם הופכים ממועמדים לסטודנטים רשומים. מועד התשלום יופיע במכתב שתקבלו מהאוניברסיטה ובו תתבשרו על קבלתכם ללימודים. כאן תוכלו להתעדכן בשכר הלימוד, ולבדוק את זכאותכם לקבלת מלגות והלוואות.

יש לכם עוד שאלות?

פנו למרכז השירות והגיוס, כתבו לנו באמצעות צ'ט בפייסבוק או בווטסאפ. שם תקבלו מענה אנושי או הפניה לגורם הרלוונטי.