Skip to main content

מנכ"ל האוניברסיטה, זהר ינון

תמונה
 זהר ינון
זהר ינון

מנכ"ל אוניברסיטת בר-אילן אחראי על פעילותם של כל אגפי האוניברסיטה, על איזון תקציב המוסד ועל תכניות הפיתוח והצמיחה שלה.

זהר ינון המכהן בתפקיד זה מאז פברואר 2018, שימש בין השנים 2017-2012 כמנכ"ל לחברת הגיחון. במהלך כהונתו גיבש והוביל תכנית אסטרטגית שמיצבה את כחברת תשתית בתחומה המובילה בישראל, והחמישייה הפותחת של הדירוג האירופי.

ינון החל את דרכו המקצועית באגף התקציבים במשרד האוצר, בתחומי הבריאות והתשתיות. בהמשך כיהן בתפקידים בכירים בסקטור העסקי והציבורי, ובהם כיועץ בכיר למנכ"ל 'שיכון ובינוי אחזקות', סמנכ"ל כספים ובקרה של התעשייה הצבאית וסמנכ"ל לפיתוח עסקי של 'גרנית הכרמל השקעות'.

במסגרת כהונתו כמנכ"ל 'הגיחון', ינון הטמיע טכנולוגיות מהפכניות ושיטות ניהול חדשניות, וזכה בפרס Global WEX לשנת 2014 על חדשנות בפיתוח מודל ישים להפחתת NRW (פחת מים) במערכות מים אורבניות. בשנת 2015 הוענק לחברת 'הגיחון' אות הצטיינות מטעם כנס קלינטק ישראל, על היותה החברה המובילה בישראל בהטמעת טכנולוגיות IOT חדשניות ואתר בטא לחברות הזנק ישראליות. בשנת 2017 'הגיחון' הוסמכה לתו 'יהלום' היוקרתי מטעם מכון התקנים הישראלי.

בנוסף להיותו מנכ"ל 'הגיחון' בין השנים 2016-2013, ינון שימש כמייסד וכיו"ר חברת 'דירה להשכיר' הממשלתית, שתפקידה לפתח שוק מוסדי לשכירות ארוכת טווח בישראל. במהרה הפכה החברה לזרוע המבצעת של הממשלה בשוק הדיור. כמו כן כיהן כדירקטור וכיו"ר במועצות מנהלים של חברות ממשלתיות, ציבוריות וחברות הזנק והיה חבר בפאנל המומחים הבינלאומי של CTG Global לבחינת טכנולוגיות חדשניות בתחומי הקלינטק בשנים 2017-2016.

לינון תואר שני במנהל עסקים ותואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת בר-אילן; הוא בוגר השתלמות דירקטורים במרכז הבינתחומי הרצליה, וקורס ניהול מיזוגים ורכישות של המי"ל. כמו כן, הוא בעל ניסיון נרחב כמנחה וכמשתתף בפאנלים, וכמרצה בכנסים בינלאומיים העוסקים בתשתיות, ערים חכמות וקלינטק.

ראיונות והופעות בתקשורת:

ינון התארח ב"בר-דעת" אפליקציית הפודקאסטים של בר-אילן וסיפר כיצד הפך משבר הקורונה להזדמנות עבור האוניברסיטה. בפודקאסט נוסף שהוקלט במסגרת "מנהלים שינוי" בנושא ארגונים ציבוריים, מספר ינון על האתגרים הניהוליים בתקופת הקורונה.

כמו כן, בראיון לעיתון מקור ראשון, מדבר ינון בנימה אישית על אודות ראשית דרכו המקצועית.

בעקבות השתתפותו של מרכז בר-אילן לערים חכמות בתערוכה בינלאומית בברצלונה, אמר ינון בראיון למגזין אנשים ומחשבים כי חלק מהחזון של האוניברסיטה הוא "להפיץ ידע ומחקר אל מחוץ לכותלי האקדמיה אל העולם הפיזי" והמרכז לערים חכמות הוא דוגמה למימוש חזון זה.

בכנס השנתי ה-27 של המכון לחקר הגורם האנושי לתאונות דרכים בשיתוף עם מרכז בר-אילן לערים חכמות, ינון נושא דברי פתיחה ומדגיש את חשיבות פועלו של המכון ומחקרו ומדבר על שילוב טכנולוגיות תחבורה אוטונומיות בקמפוס האוניברסיטה. 

נשא דברי ברכה באירוע של תנועת בני עקיבא לקראת חג סוכות, דן קצרות בציווי המקראי "וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ" וקשר אותו לרוח התקופה.

ינון לקח חלק בתרגיל חילוץ והצלה של פיקוד העורף על חורבן בניין ישן בעיר צפת, שעל שטחו עתיד לקום בניין כיתות מתקדם עבור הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי בצפת. 

בכנס נגד אלימות כלפי נשים, ינון גינה את תופעת האלימות המגדרית והדגיש את חשיבות המלחמה בתופעה. 

בתוקף מומחיותו וניסיונו כמנכ"ל הגיחון התראיין לפודקאסט Waterline בפרק “Want Not? Waste Not!” – Wastewater  בו דן בערך האקולוגי והכלכלי של שפכים. בפרק נוסף “Water & Peace” – Hydropolitics של הפודקאסט הוא סוקר סכסוכים פוליטיים שמקורם בקונפליקטים על מים, ותוהה לאן פנינו מועדות כאשר מחסור המים העולמי רק גדל. 

סגל לשכת מנכ"ל

טלי (טליה) צרויה: ראש לשכה

אן הרשקוביץ: מרכזת

בת-אל אלמליח: מתאמת

לשכת מנכ"ל